„Gajowa” to fotograficzny spacer po warsztatach nieistniejącej już, a do niedawna najstarszej w Polsce zajezdni tramwajowej, która mieściła się w Poznaniu przy ulicy Gajowej. Wykonane w maju 2010 roku, zaledwie pół roku przed definitywnym wygaszeniem działalności zakładu zdjęcia, ukazują zajezdnię
„po godzinach”. Warsztaty wówczas jeszcze działały, jednak wyludnione hale, opuszczone stanowiska pracy i maszyny stały się pewnym symbolem, zwiastunem tego, co ma się z tym miejscem wkrótce stać, po 130 latach funkcjonowania.


Maciej Frąckowiak – swoją fotograficzną przygodę rozpoczął jeszcze pod koniec szkoły podstawowej. Pierwszych szlifów nabrał w Wielkopolskiej Szkole Radia Telewizji i Filmu na kierunku fotografia, pod okiem m.in. profesora Witolda Przymuszały i doktora Janusza Oleksy – wykładowców akademickich z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie UAP). Z kolei rzemiosła fotograficznego uczył się w zakładzie związanego z Cechem Rzemiosł Różnych w Poznaniu – Andrzeja Kupidury. Od niedawna jest także członkiem Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

gajowa_plakat