12 maja w niecodziennym miejscu jakim są budynki byłych zakładów odzieżowych Modena odbył się wernisaż fotografii z okazji 10 lecia naszego Stowarzyszenia.

W wystawie wzięło udział 11 autorów, którzy zaprezentowali swoje projekty fotograficzne. Pokazaliśmy również wystawy archiwalne, które realizowaliśmy w trakcie minionej dekady. Były fotografie otworkowe, jedna z edycji photela, druh, cmentarze ewangelickie czy gajowa. Zaprezentowaliśmy również fotografie członków „starego” ŚTF-u, Bożeny Doroszewskiej, Reginalda Rębisza, Henryka Łukaszewskiego i Józefa Odalanowskiego.

Bartłomiej Król otwierając wystawę przybliżył zgromadzonym historię ŚTF-u i podziękował wszystkim, z którymi Stowarzyszenie współpracowało i współpracuje.

Głos zabrał również Władysław Nielipiński z WBPiCAK w Poznaniu wspominając swoje pierwsze kontakty ze średzkim środowiskiem fotograficznym. Pan Józef Odalanowski zachęcał ludzi do dzielenia się archiwalnymi fotografiami i przekazywania ich do Powiatowego Archiwum Fotograficznego.

Oczywiście jak na jubileusz przystało nie mogło zabraknąć tortu.

Chcielibyśmy podziękować za pomoc nie tylko w organizacji jubileuszowej wystawy, ale za wszystkie lata współpracy:

Bernadettcie Staszak za to, że umożliwiła nam zorganizowanie wystawy w pięknych murach opuszczonych zakładów odzieżowych,

Marcinowi Bednarzowi za to, że możemy od przeszło roku spotykać się w pomieszczeniach byłego internatu szkoły rolniczej, w której mieści się siedziba Powiatowego Archiwum Fotograficznego i pracowania fotografii,

Usługom komunalnym panu Jarosławowi Płocińskiemu i Waldemarowi Owczarzakowi za cierpliwość i przychylność, którą okazali nie tylko przy tej konkretnej imprezie, ale zawsze kiedy jej potrzebujemy,

Krystynie Stachowiak za współpracę zawsze w miłej atmosferze,

Michałowi Kosińskiemu za nieokrzesanie szczere uwagi,

Restauracji MaxMarina za wsparcie i pomoc zawsze kiedy jej potrzebujemy,

Osobiste podziękowanie Prezes –  Bartłomiej Król kieruje do swojego szefa Grzegorza Kozłowskiego zwanego „Chrabąszczem” za to, że znosi jego pracę na rzecz stowarzyszenia, która nie zawsze idzie w parze z pracą zawodową.

fot. Violetta Golba, Maciej Frąckowiak