Już za dwa tygodnie rusza III Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

W okresie od 10 do 30 października 2016 roku w 37 miejscowościach naszego województwa, odbędzie  się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 35 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców.

Festiwal jest nominowany do tytułu „Najważniejsze wydarzenie sezonu”. Swój głos można oddać na stronie TVP pod tym linkiem.

W czasie festiwalu zaprezentujemy w Środzie dwie wystawy.

Pierwszą z nich, na którą chcemy Państwa zaprosić to „Podwórko”.

Podwórko – przydomowa przestrzeń otoczona zabudowaniami. Przestrzeń żywa i oddychająca, ściśle związana z ludźmi mieszkającymi wokół niej.
Trzepak, śmietnik, sznurek na pranie, miska dla kota. Ławeczka, ogródek, huśtawka. Każde podwórko jest inne – swoje. Nie ma dwóch takich samych.
Dla dzieci bywają to miejsca prawdziwie czarodziejskie. Dla dorosłych często tylko użytkowe.
Fenomen podwórek bywał już tematem wielu fotograficznych starań. Urokowi tych miejsc nie oparli się również członkowie Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Dla jednych z nich to znane światy, w których szukali znajomych obrazów; dla innych odkrywanie tego typu przestrzeni od początku.
Pokazują swoje prace mając nadzieję, że chęć przedstawienia tych miejsc swoimi oczami nie naruszyła zbytnio ich subtelnej prywatności.